مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران گفت: نصب تورهای سنگی در مناطقی از سطح محور که مستعد ریزش سنگ است، در دستور کار قرار دارد که می‌تواند جلوی سریال ریزش سنگ در محور کندوان را بگیرد.

اجرای تورهای سنگی مرهمی بر باران سنگ در کندوان

به گزارش سازمان از مازندران، همین چند وقت پیش بود که سریال ریزش سنگ در محور کندوان تکرار شد و چند فوتی و مصدوم برجای گذاشت. این اتفاق آنقدر تلخ بود که از ذهن‌ها فراموش نشد؛ به‌طوری‌که محور کاملا مسدود شد و  بلا‌فاصله پس از این حادثه ناگوار پیگیری‌ها برای جلوگیری از تکرار نشدن ریزش سنگ در دستور کار قرار گرفت. پس از پیگیری‌ها و بررسی همه‌جانبه،  نقاط حادثه‌خیز محور شناسایی شد و راهکار حل مشکل هم انجام عملیات لق‌گیری، اجرای تورهای سنگی و همچنین اجرای گالری باتوجه به مشکل این نقاط اعلام شد. مقرر شد در آخرین پیگیری‌ها تورهای سنگی مانع از ریزش سنگ‌ها در کندوان شود امید‌واریم به نتیجه برسد.

در این زمینه سیدمحمود حسینی‌پور استاندار مازندران با ابراز نگرانی از تکرار حوادث ریزش سنگ و رانش کوه در این جاده پرتردد، اظهارکرد: پس از بروز چندین مورد ریزش کوه و سقوط تخته‌های سنگ از ارتفاعات به روی خودروها و تلفات جانی عده‌ای از هموطنان بدون فوت وقت افزون بر نامه نگاری با مسؤولان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و برگزاری نشست از فروردین امسال در مرزن‌آباد و همچنین با وزیر راه و شهرسازی در این رابطه صحبت شده است. وی گفت: در نشستی که به تازگی با وزیر راه و شهرسازی داشتیم این مقام عالی وزارت دستور دادند تا فنس‌های سوئیسی باکیفیت و گران قیمت در نقاط حادثه‌خیز به‌ویژه رانش کوه و ریزش سنگ نصب شود و این موضوع به‌عنوان یک مصوبه عملیات اجرایی آن در این محور در حال انجام است.

حسن جهانیان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران نیز در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: نصب تورهای سنگی در مناطقی از سطح محور که مستعد ریزش سنگ است، در دستور کار قرار دارد که می‌تواند جلوی سریال ریزش سنگ در محور کندوان را بگیرد. وی افزود: مطالعات و برنامه‌ریزی‌ها انجام شد و پس از آن تیم کارشناسی تمامی جوانب را بررسی و نقاط حادثه‌خیز محور را شناسایی کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران بیان کرد: براساس برنامه‌ریزی اجرای تورهای سنگی را در ۱۵ هزار مترمربع از محور با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان در دستور کار خواهیم داشت. جهانیان اضافه کرد: اجرای تورهای سنگی در نقاط حادثه‌خیز محور کندوان در مرحله انتخاب پیمانکار است که پس از آن براساس اولویت‌بندی اقدامات لازم در دستور کار قرار می‌گیرد. وی با اعلام اینکه بحث اجرای  گالری را هم در منطقه کمرزرد خواهیم داشت، گفت: اتفاقات خوبی در محور کندوان انجام شد، اما مستلزم اهتمام بیشتری است.

  به گزارش فارس، امیدواریم اجرای تو‌رهای سنگی بتواند باران سنگ در محور کندوان را بند بیاورد و از این پَس شاهد اتفاقات تلخ و ناگوار در سطح محورها نباشیم. پایان پیام/۸۶۰۳۴/م

دیدگاهتان را بنویسید