منطقه ازاد انزلی با یکی از شرکت‌های صندوق بازنشستگی کشور، برای ساخت، احداث و بهره برداری از پروژه برج بلندمرتبه مسکونی، تجاری و اقامتی پنج ستاره در زمینی به مساحت حدود ۴۰ هزار متر مربع در این منطقه تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد.

احداث آسمان خراش در منطقه آزاد انزلی

به گزارش سازمان از بندرانزلی، اکبر نیازی سرپرست سازمان منطقه آزاد انزلی ظهر امروز در دیدار با مدیرعامل هلدینگ عمران و ساختمان صندوق بازنشستگی کشور (صبا عمران) با تأکید بر اینکه نخستین منطقه آزاد شمال ایران به عنوان یکی از کانون‌های اصلی تجارت و گردشگری کشور است، اظهار کرد: منطقه آزاد انزلی با دسترسی مناسب جاده‌ای، هوایی، بندری و ریلی و قرارگیری در پهنه ژئو پلتیک منطقه و شاهراه‌های ترانزیتی کریدورهای بین‌المللی به ویژه شمال ـ جنوب دارای ظرفیت‌ها و فرصت‌های متنوعی در زمینه های مختلف است.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری در بخش‌های موضوع تفاهم نامه با صبا عمران دارای دستاوردهای باارزشی برای کشور و منطقه خواهد بود، تصریح کرد: سازمان منطقه آزاد انزلی در رویکرد جدید عرضه بسته های سرمایه گذاری خود همگام با سیاست های دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد ضمن دعوت و جذب سرمایه گذاران توانمند داخلی و خارجی در رویدادها و نمایشگاههای مختلف؛ سیاست رفع موانع پیش رو و ضابطه زدایی و تسهیلگری در فرآیندهای انجام کار جهت پیشرفت پروژه های سرمایه گذاری توافق شده در دستور کار قرار دارد. به گفته نیازی، در طرح‌های سرمایه گذاری بزرگ نحوه تأمین منابع مالی و تنظیم جدول زمانبندی دقیق با لحاظ چگونگی اجرای فعالیت‌ها در حوزه‌های مختلف کاری و فرآهم کردن بسترهای مورد نیاز بسیار مهم ارزیابی می‌شود، موضوعی که لحاظ شدن آن جزئیات در قرارداد نهایی الزامی می‌کند.  بهره گیری از ظرفیت جامعه بازنشستگان کشوری در بخش مسکونی ابوالفضل شاه علی مدیرعامل هلدینگ عمران و ساختمان صندوق بازنشتگی کشوری (صبا عمران) نیز در این دیدار با قدردانی از رویکرد سازمان منطقه آزاد انزلی در حمایت از سرمایه گذاری های مشارکتی اظهار کرد: با سابقه و تجربه مفیدی این هلدینگ در اجرای طرح های مشابه در سطح کشور، تأمین منابع مالی این طرح سرمایه گذاری به خوبی صورت خواهد گرفت.  وی با اشاره به امکان بهره گیری از ظرفیت جامعه بازنشستگان کشوری در بخش مسکونی این طرح بیان  کرد: با توجه به ماهیت بلند مرتبه بودن این طرح لازم است طراحی و اجرای طرح سرمایه گذاری خصوصاً در بخش اقامتی و هتلینگ به صورت متمایز و خاص با بهره گیری از فناوری‌های نوین در سطح شمال کشور اجرا شود تا بتواند در بخش جذب گردشگران داخلی و خارجی جهش قابل توجه ای در سطح منطقه ایجاد کند.

  جزئیات توافق با منطقه ازاد انزلی با صبا عمران مهدی کاظمیان سخنگوی سازمان منطقه آزاد انزلی نیز با اشاره به جزئیات تفاهم‌نامه اظهار کرد: طرفین ظرف چند ماه در خصوص دست یابی به قرارداد نهایی بابت ساخت، احداث و بهره برداری از پروژه برج بلندمرتبه مسکونی، تجاری و اقامتی پنج ستاره در زمینی به مساحت حدود ۴۰ هزار متر مربع در مرکز منطقه آزاد انزلی مشتمل بر زیر بنایی بیش از ۲۰۰ هزار متر مربع همکاری و مشارکت کند. به گفته کاظمیان در طی چند ماه آینده هلدینگ عمران و ساختمان صندوق بازنشتگی کشوری با ارائه نقشه‌ها و مشخصات اجرای دقیق طرح مزبور برای اخذ مجوزات لازم از دستگاههای ذی ربط با همکاری سازمان منطقه آزاد انزلی اقدام و سهم این شرکت از طرح مشارکتی تأمین کل سرمایه و اجرای کامل طرح خواهد بود و سهم سازمان منطقه آزاد انزلی نیز زمین و پروانه ساختمانی در نظر گرفته شده است. سخنگوی سازمان منطقه آزاد انزلی ابراز امیدواری کرد که در صورت توافق نهایی و انعقاد قرارداد اجرایی این طرح یکی از بزرگترین پروژه های گردشگری شمال کشور در منطقه آزاد انزلی اجرا و عملیاتی شود. پایان پیام/۳۳۸۹

دیدگاهتان را بنویسید