نمایشگاهی با عنوان «ژن، خاوینی، شانازی» با همت بسیج جامعه زنان و بمناسبت میلاد حضرت زهرا(س) در خانه کرد سنندج گشایش یافت.

نمایشگاه «ژن، خاوینی و شانازی» در سنندج گشایش یافت

به گزارش سازمان از سنندج، امروز با حضور فرمانده سپاه کردستان جمعی از مسولین استان، نمایشگاهی  با عنوان «ژن خاوینی، شانازی» با همت بسیج جامعه زنان و بمناسبت میلاد حضرت زهرا(س) در خانه کرد سنندج گشایش یافت.  مسئول بسیج جامعه زنان استان کردستان در حاشیه این افتتاحیه در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: این نمایشگاه در ۲۰ غرفه در ۲ بخش عرضه و معرفی لباس‌های بومی محلی کردستان و فروش محصولات فرهنگی از امروز لغایت ۲۷ دی ما برپا خواهد بود. بتول سرکانی با اشاره به اینکه این نمایشگاه بمنظور آشنایی بیشتر مردم با پوشش‌های زنان کردستانی، حفظ اصالت و هویت پوشاک منطقه و معرفی ظرفیت‌های بومی محلی برپاشده است. وی یادآور شد: این نمایشگاه شامل البسه زنانه و بچگانه دست دوخت های ویژه مناطق کردنشین است. سرکانی افزود: این نمایشگاه فرصت خوبی برای معرفی توانمندی های طراحان و تولیدکنندگان استان است. وی با اشاره تبلیغات و هجمه گسترده فرهنگ غربی، افزود: برپایی نمایشگاه پوشاک، مد ولباس و معرفی فرهنگ اصیل ایرانی _ اسلامی به ترویج سبک پوشش سنتی اسلامی کمک می‌کند.

وی تنوع، زیبایی و جذابیت را از ویژگی‌های بارز البسه کردی عنوان کرد. سرکانی گفت: تنوع رنگ‌ها و نوع پارچه‌ها جلوه خاص و زیبایی به لباس‌های سنتی بخشیده است.  انتهای پیام ۲۳۳۰/۸۵

دیدگاهتان را بنویسید